044 237 70 32
067 185 70 67
063 237 70 32
095 448 68 99
24.09.2015
Дозвіл на виконання небезпечних робіт

Підприємствам, які займаються будівельним бізнесом, часто доводиться отримувати дозвіл на проведення небезпечних робіт. Це офіційний документ, виданий Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держпромгірнагляд) або її територіальним органом, який дає право компанії займатися роботами підвищеної небезпеки.

Усі види діяльності, які потрапляють під визначення «роботи підвищеної небезпеки» перераховані в Постанові Кабінету Міністрів України №1107 від 26.10.2011 року. Цей документ включає кілька додатків, якими визначається порядок одержання або відмови в отриманні дозволу на небезпечні роботи, безпосередньо список таких робіт, а також список машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Якщо, ознайомившись з даною постановою, ви виявили, що діяльність, якою ви плануєте займатися, і обладнання, яке плануєте використовувати для її виконання, потрапляють до переліків додатків 2 і додатків 3, то вам обов'язково потрібно отримувати дозвіл на роботи підвищеної небезпеки.

Проводити діяльність, що потрапляє під визначення «роботи підвищеної небезпеки», без відповідного дозволу заборонено. За законодавством при виявленні порушень ваші роботи можуть бути призупинені.

Дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки. Що потрібно для отримання?

По-перше, вищезазначеною Постановою передбачено обов'язкове проходження експертизи на відповідність нормам і умовам з охорони праці. Без цієї процедури отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки неможливо. Таку експертизу уповноважені проводити тільки певні компанії.

Для проходження експертизи потрібно надати певний список документів. Склад комплекту документів залежить від тих робіт, якими ви плануєте займатися. Також в залежності від виду своїх робіт підвищеної небезпеки, ви повинні врахувати ряд вимог:

вимоги до складу фахівців, які обов'язково повинні бути в штаті,

вимоги до освіти фахівців,

вимоги до обладнання підприємства та проходженню техогляду.

Дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки за умови наявності всіх необхідних документів та виконання всіх вимог видається протягом 10 днів. Термін дії дозволу по всій Україні - 5 років.

 

Після проходження такої процедури і маючи дозвіл (ліцензію) на небезпечні роботи, ви можете сміливо починати свою діяльність.