044 237 70 32
067 185 70 67
063 237 70 32
095 448 68 99
24.09.2015
Ліцензія на монтажні роботи

Будівельна діяльність нерозривно пов'язана з проведенням різних видів монтажних робіт. Це один з важливих етапів будівництва і для його реалізації підприємству в обов'язковому порядку необхідна будівельна ліцензія, а саме, ліцензія на монтаж, яка видається тільки суб'єктам господарювання. Що це за документ, яка процедура його отримання та що входить до переліку монтажних робіт?

Монтажними роботами називають ті роботи, в яких задіяні вже повністю готові деталі і які мають на увазі установку або складання і закріплення в певному положенні елементів спеціальних конструкцій. Це можуть бути дерев'яні, металеві, бетонні, залізобетонні та інші конструкції. Весь список робіт, для яких потрібна ліцензія на монтаж, закріплений у чинному законодавстві, а саме в ліцензійних умовах здійснення діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури.

Якщо ваша компанія спеціалізується на подібній діяльності, то вам теж доведеться пройти процедуру отримання ліцензії на монтаж.

Ліцензія на монтажні роботи. Що потрібно для отримання?

Отже, ви визначили, що ваші роботи підлягають ліцензуванню і вам потрібна будівельна ліцензія на монтажні роботи. Рішення про видачу або відмову у видачі будівельної ліцензії на монтажні роботи приймає Державна архітектурно-будівельна інспекція Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.

Не варто забувати також про ті вимоги, які висуває законодавство до юридичних осіб, які отримують ліцензію на монтажні роботи. Для того щоб ця процедура завершилася успішно, підприємство має відповідати встановленим вимогам.

Будьте готові до того, що вам доведеться поїздити по різних інстанціях у процесі збору документів, запастися терпінням, оскільки в держорганах вас, швидше за все, буду чекати великі черги і т.д. Або ж ви можете передоручити отримання ліцензії на монтажні роботи юридичній фірмі, яка зробить все це значно швидше з гарантією і у встановлені терміни, а вам не доведеться витрачати свої сили, нерви і час.

Ліцензія на монтаж устаткування

Монтажні роботи, і зокрема монтаж обладнання, часто потрібні при будівництві складних технологічних комплексів, при будівництві промислових споруд і т.д. Щоб здійснювати такі роботи, компанії згідно з чинним законодавством потрібна ліцензія на монтаж устаткування.

 

Також важливі в будівельному процесі і роботи, пов'язані з системами опалення, енергопостачання, кондиціонування повітря або водовідведення. Все це інженерні мережі, внутрішні чи зовнішні. І для того, щоб проводити роботи в області монтажу інженерних мереж, також потрібна будівельна ліцензія.