044 237 70 32
067 185 70 67
063 237 70 32
095 448 68 99
18.07.2015
Будівельная ліцензія. Що потрібно знати в першу чергу?

Відповідно до українського законодавства деякі види діяльності вимагають високопрофесійного підходу, спеціального обладнання, хороших фахівців, що підтверджується ліцензією на право здійснення такої роботи.

Існує спеціальний закон, який містить перелік видів діяльності, які обов’язково потребують дозволу на роботи. Таку діяльність так і називають ліцензованою діяльністю, а сам процес видачі документа – ліцензуванням.

Будівельна ліцензія – це дозвіл компетентних державних органів на заняття будівництвом або проектуванням об'єктів. Ліцензія на будівництво – це можливість безперешкодно здійснювати необхідні будівельні дії відповідно до законодавства України.

Ліцензія на будівництво дається організації тільки тоді, коли вона відповідає всім вимогам: має кваліфікованих фахівців, будівельне обладнання і т.ін. Всі ці вимоги будуть жорстко перевірятися в процессі отримання ліцензії.

Ліцензовані види будівельних робіт

Згідно з постановою КМУ від 27.02.2012 р 148, обов'язковому ліцензуванню підлягають об'єкти будівництва IV і V категорії складності для наступних видів робіт:

-          проведення будівництва і монтажних робіт;

-          монтаж інженерних мереж;

-          виконання будівництва транспортних споруд.

Складність об'єктів будівництва визначається постановою КМУ від 27.04.2011 р. 557.

Отримання ліцензії на будівництво вимагає дотримання наступних етапів:

-          визначення видів робіт, якими буде надалі займатися ліцензіат згідно кодифікатору;

-          допомога з підбором відсутніх фахівців і техніки;

-          подача заявки;

-          подача відомостей про суб'єкта господарювання;

-          допомога в проходженні комісії в ДАБК.

Отримання будівельної ліцензії в Києві проходить по таким же законодавчим нормам, як і в інших містах України, а ліцензіати стикаються з однаковими проблемами. Щоб обійти всі непередбачені ситуації, ви можете звернутися за допомогою до нас. Наші співробітники мають величезний досвід роботи в цій сфері, і вам не доведеться переживати з приводу отримання ліцензії.

Перелік необхідних документів

 

Щоб отримати ліцензію на будівництво, необхідно підготувати і подати документи, зазначені нижче:

-          виписка або витяг з ЄДРПОУ;

-          довідка з управління статистики про внесення підприємства до ЄДР (нотаріально завірена копія);

-          попередня ліцензія (якщо документи подаються на продовження);

-          перелік виконаних робіт із зазначенням адреси об'єктів, років виконання, списку робіт і т. п. (для тих компаній, у яких був дозвіл раніше);

-          реквізити фірми (банківський рахунок, юридична, фактична адреса, телефон, ПІБ керівника, наявність свідоцтва ПДВ та його реквізити).